Lapacho – nieco inna herbata

lapacho

Lapacho

Lapacho jest to herbata, którą powinien mieć w swojej ofercie każdy sklep z herbatami. Jej pozytywne właściwości już dawno odkryły plemiona ameryki środkowej i południowej. Nazywana jest inaczej „herbatą inków”. W medycynie ludów z tego obszaru stosowana jest na większość dolegliwości. Pomimo tego, że w tamtym regionie jest bardzo popularna to według specjalistów może mieć także ona sporo działań niepożądanych i w związku z tym są także przeciwwskazania do jej stosowania.

Właściwości Lapacho

Plemiona ameryki południowej i środkowej tą herbatę traktują jako lek na zapalenie stawów, wrzody żołądka, przeciwgorączkowy czy też przeciwzapalny. Jednak to co zostało ustalone w laboratoriach jest troszkę inne. Fakt jest to dobra herbata, jednak nie wszystkie zastosowania, do których jest używana są prawdziwe. Jeśli chodzi o badania laboratoryjne to owszem wykazują one potencjalne działanie lecznicze tej herbaty. Jest to spowodowane faktem, że zawiera w sobie wiele różnych pierwiastków mineralnych wśród, których są między innymi wapń, żelazo, magnez, potas czy też mangan. Dodatkowo w składzie Lapacho znajduje się koenzym Q10, alkaloidy, kwasy hydrobenzoesowe oraz wiele innych dobrze działających składników. Kolejnym działaniem, które zostało udowodnione laboratoryjnie jest pozytywny wpływ na układ pokarmowy. Dzięki temu pozwala ona na obniżenie wydzielania kwasu żołądkowego, a z kolei zwiększa wydzielanie śluzu.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Substancje aktywne znajdujące się w herbacie lapacho mogą zmniejszać krzepliwość krwi. Kolejnym przeciwwskazaniem jest hemofilia czy też stosowanie aspiryny. Poprzez połączenie herbaty lapacho i tego rodzaju leków może wystąpić nadmierne krwawienie.

W związku z tymi przeciwwskazaniami kupując tego rodzaju herbaty świata trzeba dokładnie przeanalizować ich plusy i minusy, aby ich stosowanie nie było szkodliwe.

Możesz przeczytać również:

Informacje o autorze: admin