Dobra herbata w długiej podróży

dobra herbata

Dobra herbata w podróży

Wybierając się w długą podróż, chcemy zaopatrzyć się w takie rzeczy, które jak najbardziej są w stanie umilić nam podróż. Fani czytania z pewnością zabiorą ze sobą książkę, fani słodyczy wybiorą się w podróż z ulubionymi słodyczami, a fani herbaty? Analogicznie – dla fana herbaty elementem, który uczyni podróż dużo atrakcyjniejszą, będzie dobra herbata. Ale czy zabranie ze sobą herbaty powinno dotyczyć tylko najwierniejszych fanów tego napoju? Zdecydowanie nie! Oprócz wspaniałego smaku herbat, mają one dużo innych walorów, które mogą się okazać kluczowe podczas długiej podróży.

Zielona herbata na pobudzenie lub relaks

Jedną z najpopularniejszych herbat jest herbata zielona , której szczególną cechą jest to, że ma różne właściwości w zależności od tego, z którego jest parzenia. Herbata z pierwszego parzenia działa na człowieka pobudzająco i orzeźwiająco. Przyda się wtedy, kiedy nie chcemy przespać całej podróży, ale podziwiać podczas niej widoki. Herbata z drugiego parzenia natomiast sprawia, że odczuwamy relaksację. Warto taką wypić, kiedy długie podróże są dla nas męką i marzymy o tym, aby zasnąć.

Herbata czerwona dla kierowcy

Inną ciekawą propozycją jest herbata czerwona , za której smakiem nie wszyscy przepadają. Przez swój specyficzny smak jest uznawana za gorszą i nie jest wybierana tak często jak inne herbaty. Funkcjonuje pogląd, że działa ona odchudzająco, jednak mało kto wie o tym, że ten rodzaj herbaty ma również wpływ na funkcjonowanie umysłu. Szczególnie widoczne jest to u pijących ją regularnie, ale w podróży także może być skuteczna. Jak działa na umysł? Dobra herbata czerwona może na przykład poprawić koncentrację, co świetnie sprawdzi się u kierowcy.

Jaśmin dla koneserów

Kolejny tutaj opisany rodzaj herbaty staje się w Polsce coraz popularniejszy. Jest to herbata jaśminowa, której pozytywne działanie na pracę serca może być bardzo ważną cechą w podróży. Długa podróż męczy człowieka, spowalnia rytm serca i czasem otępia. Picie herbaty jaśminowej będzie swego rodzaju opiekunem serca w podróży. Ponadto jej smak jest naprawdę wyśmienity.

Problemy trawienne w podróży

W podróży mogą przydać się również herbaty ziołowe , które mogą być świetną alternatywą tabletek. Dlaczego? Herbatki ziołowe, głównie miętowe i te z koprem włoskim dobrze wpływają na dolegliwości trawienne, które mogą przytrafić się w podróży. Dodatkowo poprawiają samopoczucie, więc warto je ze sobą zabierać!

You May Also Like

About the Author: admin